Zoals jullie gewend zijn een wekelijks lunch gerecht. Deze maal wederom een tosti, maar niet zomaar een gewone tosti met ham en kaas, maar een tosti met mediterraanse invloeden.
Tips:
- De ingrediënten zijn ook erg lekker op een afbakbroodje of afbakstokbroodje. Snij het broodje doormidden en smeer vervolgens de pesto erop. Dan de kaas, ham en bestrooien met pijnboompitten. Leg die 2 minuten onder de grill van de oven of zo lang nodig is tot de kaas is gesmolten;
- Deze pesto is ook heerlijk te gebruiken door de spaghetti of als smaakmaker van aardappelpuree.
Recept: tosti met pesto, kaas, pijnboompitten en ham
[AdSense-A]
[AdSense-B]
Tosti met pesto, kaas, pijnboompitten en ham |
|
Rating | |
Porties | 1tosti |
Prep Tijd | 15minuten |
Kook Tijd | 5minuten |
Ingrediënten
- 2 sneden brood
- 1 handvol basilicum
- 50 gram Parmezaanse kaas of oude kaas
- 3 eetlepels pijnboompitten
- 1 teentje knoflook
- 50-100 mL olijfolie
- 3 kaas plakken, belegen
- 1 plakjes ham
Porties: tosti
Eenheden:
Ingrediënten
Porties: tosti Eenheden: |
|
Instructies
- Rooster 1 eetlepel pijnboompitten op laag vuur in een droge koekenpan tot ze licht verkleuren en nootachtig gaan ruiken.
- Zet het vuur uit en doe de pijnboompitten in een schaaltje.
- Bak vervolgens in de koekenpan de ham tot deze mooi bruin is.
- In de kom van de keukenmachine doe je de basilicum, oude kaas (in 4 stukken), 2 eetlepels pijnboompitten en 1 teentje knoflook.
- Zet de keukenmachine aan en zorg dat alles goed klein en gemengd is.
- Voeg dan telkens 1 eetlepel olijfolie toe, meng en kijk of de pesto voldoende dikte heeft. Wanneer de pesto smeuïg genoeg is, bewaar je hem in een schaaltje.
- Pak een snee brood en besmeer die met 2 theelepels pesto.
- Beleg de boterham achtereenvolgens met kaas en ham en strooi er de geroosterde pijnboompitjes over.
- Leg de tweede snee erop en halveer.
- Bak in het tosti apparaat.
Dit bericht is ook beschikbaar in: Engels
Geef een reactie